Csoport: 2016-2021

2020. szeptember 11.-i hétvégén tartottuk meg az őszi bentmaradósunkat. A pénteki nap folyamán mindenki készült a hétfői óráira, illetve beszélgettünk. Majd szombaton reggel elindultunk Balatonföldvárra, ahol az első állomásunk a balatonföldvári kilátó volt. A kilátóba volt egy kiállítás a hajókról. Interaktív játékokkal ki lehetett próbálni hogy milyen hajót vezetni illetve hajózni. A kiállítás után fel mentünk a kilátóba ahol a szép idő miatt gyönyörű kilátás.

Csoport: 2016-2021

Péntek délután háromkor kezdődött el a programunk. Első dolgunk volt a közös bevásárlás a hétvégére, majd ezt követte az elpakolás. Majd Hujber Gabi néni megérkezésével elkezdődött a portfóliós hétvégénk első fele, ahol készítettünk egy portfóliós táblázatot az idei teendőkkel, valamint volt egy tollbamondás, melyet majd egy grafológus fog kiértékelni. Ezt követően mindenki elkészítette a saját piacképes önéletrajzát, melyhez számtalan segítséget kaptunk.

Csoport: 2016-2021

Az októberi programhétvégét szombat reggel egy közös bevásárlással kezdtük, majd miután megvettük az ételeket, felszálltunk a kisbuszra, majd egy hosszabb út után megérkeztünk az Őrségi Nemzeti Park egy nevezetes piacára, ahol az őrségben termett jellegzetes növényeket, italokat, ételeket nézhettünk, vásárolhattunk meg. A piac után egy nehezebb út során, ahol egy göröngyös, bukkanós, erdei úton mentünk át a kisbusszal, elérkeztünk a Vasfüggöny Múzeumba.

Csoport: 2016-2021

Idén augusztusban a mi osztályunk is részt vett az AJTP-s 10. szokásos erdélyi kirándulásán, melynek célja, hogy megismerjük az erdélyi magyarok életét.

21-én hajnalban kezdtük meg utunkat. Kisebb-nagyobb megállókkal enyhítettünk a hosszú távon. Pihenőink egyike a Király-hágón volt, ahol a kilátásban gyönyörködhetünk. A szállásunkra csak este érkeztünk meg, a korondi Evelin Panzióba.

Csoport: 2016-2021

A május 10. és 12. között megtartott programhétvégénket az Alföldön, pontosabban Szegeden és környékén töltöttük el.

Csoport: 2016-2021

Egy esős péntek reggelen indultunk Bajára, hogy egy fantasztikus hetet töltsünk együtt. Reggel még kicsit álmosan pakoltunk a buszba, de indulás után hamar jókedvünk lett. Amikor megérkeztünk, lepakoltuk a kenukat, evezőlapátokat, mentőmellényeket, elfoglaltuk a szállásunkat, majd rögtön vízre is szálltunk. Bélavári Zsolt és Balogh József túravezetőink elmondták a szabályokat, amiket a vízen be kell tartanunk.

Csoport: 2016-2021

Péntek reggel indultunk útnak. Először az Audi Hungaria Zrt.-t látogattuk meg. A látogatásunk elején egy kisfilmet néztünk meg az Audi gyár történetéről. Egy idegenvezető körbevezetett minket a gyárban, ahol láthattuk, hogyan készülnek az alkatrészek, és hogyan lesz a sok száz darabból kész autó. Sajnos a présüzemet és a karosszéria üzemet nem tudtuk meglátogatni, mert az új Audi Q3-at és Q4-et gyártják, emiatt az üzemek nem látogathatók.

csoportkép

Sítábor, avagy egy hét kalandozás egy síparadicsomban

Csoport: 2016-2021

A szeptemberi hétvégénket sok mozgalmas program és a 10.Fosztály színesítette.

Pénteken iskola után este fél hatig kipihentük a hetet és felkészültünk az NB-l-esférfi kosárlabda meccsre. Közösen indultunk a csarnokba, ahol Pécs játszott Kaposvár ellen. A szurkolótábor több felé oszlott, mégis nagyon jól szórakoztunk. A napotgyrossal zártuk és egy kiadós alvással.

csoport

Csoport: 2016-2021

Csütörtök délután izgatottan és várakozással telve indultunk el busszal Pécsre, a művészeti fesztiválra. Első este, a vacsora után örömmel beszélgettünk a többi AJTP-s diákkal, akikkel az év során már több rendezvényen is találkoztunk. Latolgattuk a másnapi esélyeket, és meséltül egymásnak a velünk történt sztorikat.