EGÉSZSÉGHÉT A KLEBIBEN
A programhét első napján a Somogy Vármegyei Kaposi Mór Oktatókórház Prevenciós és Egészségfejlesztési irodájának munkatársa, Kutas Márton tartott előadást „A dohányzás egészségügyi következményei” címmel. A diákok rengeteg hasznos információhoz jutottak a különféle dohánytermékek és elektromos cigaretták egészségre gyakorolt káros hatásairól. Az előadás után egy készülék segítségével megmérhették, hogy milyen magas a tüdőn át a véráramba jutó szén-monoxid szint egy órával a cigaretta elszívása után.



