Csoport
2021-2026

Péntek. Egy fárasztó iskolai nap után ráébredni arra, hogy a hétvégét szuper programok keretében az osztálytársaiddal, barátaiddal töltöd, csodálatos érzés.

koriztunk

Miután megérkeztünk a kollégiumba, ledobván az iskolai terheket, újult erővel vágtunk neki ennek a hétvégének is. Míg az osztály egyik felével bevásároltunk az elkövetkezendő napokra, a többiek pókerezéssel töltötték szabadidőjüket. Később mi is társultunk hozzájuk. Tehát zenehallgatással és társasjátékokkal húztuk az időt 18 óráig, ugyanis akkor elhangzott a mondat, amit mindig annyira várunk: „Készülődjetek, hamarosan indulunk jégkorcsolyázni!” Örömmel néztük egymást, hogy ez alkalommal sokkal kevesebb borulással, de annál több nevetéssel telt el az a 2 óra. Miután visszamentünk a kollégiumba, közös beszélgetés és nosztalgikus zenék hallgatása mellett elfogyasztottuk finom vacsoránkat.

A másnap délelőttje leginkább a pihenésről szólt. Páran mégis úgy döntöttünk, hogy a reggeli után elfoglaljuk az első emeleti aulát, és együtt keressük a szavakat, hiszen a Tabu nevű játék már csak erről szól. Déltől Viki néni által szervezett csapatépítő vetélkedőn vettünk részt.

csapatépítő

Csoportvezetőnk jobbnál jobb feladatokkal, illetve vicces játékokkal állt elő. Most már tudjuk a portások eredeti foglalkozását, de még arra is ráébredtünk, hogy mennyi piros dolog van az épületben. Miután körbejártuk a kollégiumot, kiszámoltuk mennyi szekrény található a 2. és 3. szinten összesen, lazításképp kekszet ettünk, de nem akárhogy: arcmimikánk segítségével kellett a homlokunkról a szánkba juttatni a kezünk nélkül.

csapatépítő

A sok kacagás után a 314-es szoba lakói isteni főztjét ehettük. A lányok carbonara spagettit készítettek. Ebéd után Viki néni kihirdette a vetélkedő eredményeit: mindenki megküzdött a csokiért. ;) Mindezek után, míg a mosógépek forogtak, elfoglaltuk a tornatermet, és megragadtuk a röplabdát. Sajnos a játék során az egyik osztálytársunk rosszul lépett, és kórházba kellett szállítani. Amíg távol voltak, mi mindent előkészítettünk az esti farsangi divatbemutatóhoz. A kifutón nem csak doromboló cicák (gondolok itt az oroszlánra), hanem menekülő szellemek is végig mentek. Az estét közös énekkel, majd Just Dance-szel zártuk.

farsang

Vasárnap a svédasztalos reggeli után első utunk a moziba vezetett, ahol 3D-ben megnéztük a Pókember: Nincs hazaút című filmet. A vetítés után az ebédünk már a Kapos Étteremben várt minket. Délután, a hétvége zárásaként megtekintettük a Kossuth téren a trianoni kiállítást.

Ismét egy remek hétvégét tudhatunk magunk után. Köszönjük! J

Vajda Milán