Csoport
2021-2026

Ismét egy eseménydús programhétvégén vettünk részt, amit egy felejthetetlen jégkorizással kezdtünk meg pénteken. A jókedvünket az esések sem tudták elvenni, pedig abból volt jópár.

jégcsarnok

A szombatot a Zsolnay Negyedben töltöttük Pécsen. A napot egy izgalmas fizikaórával indítottuk, aztán a világűr rejtelmeibe vezettek be minket a Planetáriumban. Bár lehet, hogy néha el-elbóbiskoltunk rajta a sötétben, de sok újat is tanultunk azért. Az előadások után az interaktív termekbe vettük be magunkat, hogy minél több érdekes dolgot próbáljunk ki.  A délután folyamán a Zsolnay Aranykora - Gyugyi gyűjtemény kiállítást jártuk be és megoldottuk a hozzá kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozás feladatait.

Fizika

A vasárnapot kicsit lazábbra vettük, de az is tökéletes volt. Délelőtt moziba mentünk, ahol a Free Guy című filmet néztük meg, ami sokunk tetszését elnyerte. Az ebédet a Dorottya Bisztróban  fogyasztottuk el, aztán visszatértünk a kollégiumba, de még mielőtt belecsöppentünk volna a hétköznapok hajtásába, még játszottunk egyet a tornateremben. Összeségében a hétvége nagyon jól telt, sokat nevettünk, tanultunk, és lehet, hogy az elején szét voltunk esve egy kicsit, de a végére ez a helyzet is javulni látszott.

Simor Hanga

Pécs