„A szabadság fényei” 1956-os megemlékezés

„De aztán… aztán csodák jöttek!
Soha nem látott hős napok!
Mit megtenni sose mertünk:
A jampec fegyvert ragadott!

S kinek nem jutott, puszta kézzel
Rohamozott meg tankokat,
S friss erővel az égre írta:
"Zsarnokok! Ez a föld szabad!"

(Heltai Jenő: Levél az ifjúsághoz)

A kép eltávolítva.

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium megemlékezése az 1956-os forradalom 61-dik évfordulója alkalmából

„A szabadság fényei” címmel

Ez a nap a szabadság születésének napja a forradalom és szabadságharc kezdete. Az ifjúság vezetésével egy ország mozdult meg. Szabadságot, függetlenséget, demokráciát kívántak. Az 56-os forradalom céljai ma mindannyiunk értékei. Ma a szabadság születésének emléknapján felidéztük az 1956 hőseit és áldozatait. Mindazokat, akik a szabadság az emberi méltóság és nemzeti összefogásukkal példát adtak hazaszeretetükből. Az előadás választ keresett arra, hogy mit hagyott a mai tizenéves diákokra 1956? Az erő a hősiesség a hazaszeretet összekovácsoló egysége, mit jelent a ma fiataljai számára? Erre kereste a szerkesztett műsor a választ sajátos, nem szokványos színpadi eszközökkel és rendezéssel.

Szereplők:

Bácsics Regina, Bak Gábor,