„Szólalj meg bátran!” idegen nyelvi verseny

szolalj1

2017. április 25-én kollégiumunk német szakköröseiből álló csapat (Horváth Regina, Mészáros Gréta, Pajor Eszter, Scsepkó Nikolett, Szabó Henrietta) 1. helyet szerzett a Kaposvár Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács Nyelvi Tagozata által 7. alkalommal megrendezésre kerülő „Szólalj meg bátran!” idegen nyelvi versenyen.

7 középiskola mintegy 80 diákja mérettette meg magát. A résztvevőket az első fordulóban szituációs feladatok várták, a másodikban nyelvtanulás témakörben idegen nyelvű prezentációs előadásokat tartottak.

A műsor keretében Borbély Barbara és Szűcs Petronella angol, Herczeg Zsófia, Horváth Regina és Joháczi Virág német nyelvű jelenetekkel léptek színpadra.

A programhoz kapcsoltan kerültek kihirdetésre a KSZC Noszlopy Gáspár Szakgimnáziuma által koordinált fordítási verseny eredményei is. A versenyben kaposvári középiskolás a diákok vettek részt. Német nyelvből C1-es szinten hirdettek eredményeket. Tovább fokozta a jó hangulatot, hogy mindhárom helyen kollégistáink végeztek: Szili Dániel 1., Kovács Patrícia Lilla 2. és Kovács Anna 3. helyezést ért el.

szolalj2

szolalj3