A szakmai eseményt idén 7. alkalommal hirdette meg a Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium Tehetségpontja és a Kaposvár-Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács. Az előző évek tapasztalatai alapján idén új kiírással, megváltozott szabályrendszerrel került megvalósításra. A térségi szinten meghirdetett minősítő verseny azért egyedülálló, mert pedagógus és diák együtt szerepel, közösen mutatják be munkájukat, eredményeiket. Az idei évben a bemutató kiegészült egy poszter készítéssel is, ami vizuálisan támogatta az elhangzott előadásokat. Az előadásokra 15 perc állt rendelkezésre. A szakmai zsűri arany, ezüst, bronz és rendezvény nagydíjas minősítéssel értékelte a nevező párosokat. Mellettük a jelenlevő diákok és felnőttek szimpátia szavazás során döntöttek a közönségdíj odaítéléséről. A hallgatóság egyértelműen megfogalmazta, hogy remek mintát szolgáltattak a bemutatkozások mentor és mentorált szakmai és emberi munkakapcsolatáról. A továbbtanulás előtt fontos a diákok számára, hogy középiskolás éveikben meddig juthatnak el, hogy interpretálják sikereiket, hogyan találják meg és tartsák fenn az egyensúlyt személyes és tanulmányi céljaik megvalósítása között.

Díjátadás (Sárdi Péter elnök díjat ad át Tóth Bálint rendezvény nagydíjas tanulónak)

Eredmények:

1. Tóth Bálint (12. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Rendezvény nagydíjas, arany minősítésű és a szimpátia szavazás győzteseTóth Bálint poszter fotója

2. Orsós Viktória (10. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Arany minősítésOrsós Viktória poszter fotója

3. Fekete Eszter (12. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Arany minősítésFekete Eszter poszter fotója

4. Németh Patrik (10. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Ezüst minősítésNémeth Patrik poszter fotója

5. Salamon Brigitta Anna (12. évfolyamos tanuló) – MMG – KKKK
    Ezüst minősítésSalamon Brigitta Anna poszter fotója

6. Kőszegi Krisztina (9. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Ezüst minősítésKőszegi Krisztina poszter fotója

7. Halvaksz Lilla (12. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Bronz minősítésHalvaksz Lilla poszter fotója

8. Orsós Mirella (10. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Bronz minősítés
    Orsós Mirella poszter fotója
  9. Nagy Fanni (11. évfolyamos tanuló) – TMG – KKKK
    Bronz minősítés
    Nagy Fanni poszter fotója

Mentorok:

1. Somogyi Adél Multikulturális nevelés tanára - Waldorf pedagógus
  2. Nagy Brigitta Magyar nyelv és irodalom – Tantervfejlesztés és Esztétika szakos tanár
  3. Makai – Bakos Natália képzőművész – Rajz és vizuális kultúra szakos tanár
  4. Hujber Tamásné – Pszichológus – Tehetségfejlesztő tanár szakos pedagógus

Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak. Szép munka volt!

A RENDEZVÉNY A KAPOSVÁR – SOMOGY MEGYEI TEHETSÉGSEGÍTŐ TANÁCS NTP-HTT-16-0007 SZÁMÚ PÁLYÁZATA TÁMOGATÁSÁVAL VALÓSULT MEG.