Csoport
2012-2017

A májusi bennmaradós hétvégénket az alföldön töltöttük. Péntek délután Kiskőrös felé indultuk, hogy megnézzük Petőfi Sándor szülővárosát. Láttuk a házat, amiben született, a szobát, az ágyat és azt a híres utazóládát, amiről az Anyám tyúkja című versében is említést tett.

Ezután egyenesen Szegedre mentünk. Első este sétáltunk egy kicsit azon a környéken, amelyiken a szállásunk volt. Másnap viszont reggel felszálltunk a városnéző kisvonatra és körbejártuk vele Szegedet. Majd délután egyik osztálytársunk helyi ismerőse bevitt minket az egyetem könyvtárába. Szerintem nem sokunk látott még annyi szorgosan tanuló diákot, mint akkor. És olyan sok könyvet. Onnan, miután körbevezettek minket, ellátogattunk a Dómba.  Nem voltunk bent sokáig, mivel az éppen felújítás alatt áll. Aztán délután felmentünk a víztorony tetejére, ahonnan nagyszerű látvány nyílt az egész városra.  Kár, hogy csak egy napot tölthettünk el az Alföld és Magyarország egyik legszebb megyeszékhelyén.

De vasárnap már mentünk is Ópusztaszerre. Itt megnéztük Feszty Árpád legismertebb képét, a magyar honfoglalást ábrázoló Feszty-körképet. Egy történelmi kiállítást is megnézhettünk. Ebéd után egy lovas-íjász bemutatónak voltunk a résztvevői.

Ezen a hétvégén a 10. F osztály egy élményekben gazdag dél-alföldi kiránduláson vett részt, és nem csak jól szórakozott a csapat, de rengeteg új ismeretre tehetett szert erről a gyönyörű tájegységről.

Halvaksz Lilla