Katalógus - a lehetőségekről

wn12

Mi ez a KATALÓGUS?

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium kötelezően választandó foglalkozásainak (évfolyam feladatok) és szabad választású tevékenységeinek lehetőségét rendszerező dokumentum.

Tisztelt Diákok!

A KATALÓGUSBAN található foglalkozások a kollégium tanulói foglalkoztatásának részét képezik. A kollégium tanulóinak a hatályos jogszabályok szerint heti 15 óra szervezett foglalkozáson szükséges részt venniük. A 15 óra megosztása a következők szerint jellemző nálunk: heti 12 óra szilenciumi felkészítő foglalkozás, heti 1 óra tematikus csoportfoglalkozás, heti két óra kötelezően választható tartalom, ebből egy óra évfolyamfeladat, továbbá heti egy óra szabadon választható tartalom.

wn01

Mindenki számára feladat, hogy válasszon a felkínált lehetőségek közül. Tehát a TE felelős döntésed lesz a választásod, amely a tanév végéig támogatni fogja kollégiumi napjaidat. A felkínált tartalmakat ebben a KATALÓGUSBAN gyűjtöttük össze. Minden diák a saját programja és évfolyama alapján kiválasztja a számára legfontosabb vagy legérdekesebb tevékenységeket. Minden tevékenységre a diák tölti ki az online jelentkezési űrlapot, amit a kollégium honlapján talál meg.

Az adott évfolyamra vonatkozó feladatokról és a szabadon választható foglalkozások keretében elvégzett tevékenységekről a csoportvezető pedagógus vezet nyilvántartást, a diák pedig saját maga felel azért, hogy a tanév végéig aktívan részt vesz az általa választott foglalkozáson.

Minden tanulónak lehetősége van arra, hogy önkéntes vállalásként az előírtnál több foglalkozásra is jelentkezzen, és azon részt vegyen.

Azoknak a diákoknak, akik kollégiumon kívüli tevékenységekben is aktívan részt vesznek, kérelem és igazolás ellenében lehetőséget biztosítunk a szabadon választható kollégiumi tevékenység alóli mentességre. (Az évfolyam feladatok mindenki számára kötelezőek.) Elismerjük pl. a következő tevékenységeket: · zeneiskola, · edzések (sport, tánc egyesületekben), · iskolai szakkör. Amennyiben felmentési kérelemmel kíván élni valaki, kérjük akkor is jelentkezzen be egy választott foglalkozásra, viszont ebben az esetben a jelentkezés végén konkrétan fogalmazza meg felmentési kérelmét és indoklását.

Köszönjük együttműködéseteket!