Csoport
2021-2026

Alig telt el két hét a tanévből, máris eljött az első programhétvége.

Péntek délután a már megszokott rutin szerint beszereztük a másnapi túrához szükséges élelmiszereket, profi módon elkészítettük az úti csomagokat, majd a Roxínházba látogattunk, ahol megnéztük a Made in Hungária előadást, amelyben csoportunk egyik tagja, Vajda Milán
játszotta Sampon szerepét. Az alakítását természetesen vastapssal jutalmaztuk.
A szombati nap fő eleme egy túra lett volna a szentbékkállai kőtengerben, de sajnos az időjárás közbeszólt és szó szerint elmosta az eső a programot.
De olyan nincs, hogy ne lenne kirándulás, ha már ezt terveztük, így egy gyors újratervezéssel a keszthelyi Festetics-kastély felé vettük az útirányt. A kastély 20 termében betekintést nyerhettünk a 18-19. század főurainak életébe. Az eredeti állapotban megmaradt könyvtár lenyűgöző látványt nyújtott.

kirándulás

Keszthely után Tapolca volt a következő úti cél. A tavasbarlang látogatóközpontjában rengeteg érdekes információt tudtunk meg a barlang képződéséről, felfedezéséről, történetéről, élővilágáról és persze csónakáztunk is, hiszen erre is van itt lehetőség.

kirándulás

A barlangi kaland után elsétáltunk a Malom-tóhoz, ahol a híres halas lépcsőn remek fotók készültek:

kiránduláskirándulás

Hazafelé Balatonszentgyörgyön megálltunk vacsorázni. Az adag sokunkon kifogott, de jó AJTP-s hez méltón a maradékot elcsomagoltattuk és hazahoztuk.

kirándulás

Este a koliban végre nem tanulni kellett, hanem közös játékra, beszélgetésre fordíthattuk az időnket. A vasárnapot a kollégiumban töltöttük, ahol közösen készítettük a reggelit, majd szinte mindenki kivette a részét a gulyásleves készítéséből. A nagy halom palacsintát Barninak és
Levinek köszönhetjük, ők voltak a nap hősei.

kirándulás

Ez is egy tartalmas hétvége volt, sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtunk.