20 év – 20 km

1

2023 tavaszán, kollégiumunk 20 éves fennállása előtt tiszteletünket kifejezve, 20 km-es váltófutást szerveztünk az intézmény diákjainak és pedagógusainak részére. A két napot felölelő esemény első fordulója, egy a kollégium közelében kijelölt 1 km-es táv teljesítését tűzte ki célul, melyet akár többször is megfuthattak a jelentkezők. A 45 résztvevő összesen 96 km-t gyűjtött össze. A program második napja a hosszabb távot kedvelő futóknak kedvezett – a kollégium és a Deseda tó között megállapított 20 km-es szakasz teljesítésére egyénileg és csapatban egyaránt lehetőség nyílt. A váltófutást kerékpárok, valamint az 5. és 15. km-t érintő frissítőpont segítette. A beérkező tanulók intézményünk egyik 20 éves fájának ágából készült egyedi befutóérmet kaptak. A futás nem csak egészségmegőrzés, kitartás és személyiségfejlődés, de közösségépítés szempontjából is kiemelt szereppel bír, mely értékrendet sporteseményünk szervezése során is szem előtt tartottunk.

A program második napján egyénileg és csapatban futó diákok névsora:

Gregor Dóra – 20 km

Apali-Szabó Benedek – 20 km