Csoport
2017-2022

Ezen a hétvégén a 9. F osztály szórakoztató és érdekes programokon vehetett részt a kollégiumban és Kaposváron.

A péntek este a Táncsics Mihály Gimnázium kilencedikes tanulóinak szecskaavatójával kezdődött. A szombati nap teljes mértékben az angol és német nyelvre koncentrálódott, hiszen a reggelink -ham and eggs- volt, ami az angolok egyik nagy kedvence a korai órákra. Kilenc órától izgalmas feladatok vártak minket. 5 fős csoportokra lettünk bontva, így kellett megoldanunk a feladatokat angolul és németül is egyaránt. A munka első felének egy németesebb ebéd vetett véget, amely bajor főtt sonka volt barnamártással és kenyérgombóccal. Az étkezés után megnéztünk egy másfél órás természetfilmet, amiről utána kérdőívet töltöttünk ki, végül egy másfél órás feladat keretében angol és német nevezetességekről kellett információt gyűjtenünk. E közben tanáraink által készített uzsonnát ettünk: waffelt (más néven gofrit) lekvárral és nutellával. A feladatunk még hátramaradt részét befejeztük, majd „fish and chips”-et fogyasztottunk vacsorára. Ezt követően szabadidőt kaptunk, amit sporttal és beszélgetéssel töltöttünk el. A vasárnap reggelünk kilenckor kezdődött, amikor a 9.AJTP-vel vegyesen, a két csoportvezető által kitalált ügyességi feladatokon vehettünk részt. Egy tartalmas ebéd után elindultunk a sportcsarnokba, ahol másfél órán keresztül tanultuk, gyakoroltuk a jégkorcsolyázást több-kevesebb sikerrel.

Úgy gondolom, hogy a hétvége mindegyikünk számára munkás és tanulságos volt, de emellett a szórakozásra is jutott idő.

Kaposvár, 2016.11.23.

Babai Annamária 9.F

Finom a waffel!

Látod, ezt így kell!

Mi vagyunk a győztesek!

Még egy kicsit kapaszkodok!