Csoport
2017-2022
prghetvege9ajtp2017

Az idei tanév új Arany János Tehetséggondozó Programban részt vevő osztályának szeptember közepén valósult meg az első programhétvégéje.

Az őszi túra keretében olyan programokban vehettek részt, amelyek számos területen bővítették ismereteiket is az erőnlétet és kitartást követelő sétákon túl. Megismerhették Kaposvár nevezetességeit, híres emberek kötődéseit a megyeszékhelyhez a pénteki városismereti versenyen, ahol csapatokban több, mint 60 kérdésre kellett megkeresniük a választ. Széles körben járták be a várost, megállították, megkérdezték az embereket.

Számos természettudományos területen bővíthették ismereteiket a Zselici Csillagparkban, ahol tudományos előadásokon – Zselic élővilága, meteoritok, távcső szerkezete - és a planetárium csillagain kívül a kilátóból a környező zselici települések történetét ismerhették meg a diákok.

Délután a Rippl-Rónai József Emlékmúzeumba látogattunk, ahol a magyar festészet kiemelkedő alakjának életét ismerhették meg a tanulók. A szobák a művész saját bútoraival és nyolcvan képével kerültek berendezésre, hűen tükrözve az eredeti állapotokat.

Vasárnap a zánkai tábor felelevenítéseként (sárkányhajózáskor kapott ajándék DVD) filmet nézhettek meg Kolonics György kétszeres olimpiai és tizenötszörös világbajnok magyar kenus életéről.

Somogyi Adél