Az önszerveződéssel létrejött tanulói kör azokat a mindenre elszánt diákokat tömöríti, akik szeretnének egy-egy témáról többet megtudni, kutatni, adatokat feldolgozni, forrást elemezni és mindezeket még rögzíteni is. Segítőjük Dr. Gombos Péteradjunktus, a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karának oktatója. A 2010/2011-es tanévben több kutatási téma közül emelek ki kettőt, amelyekkel a Tehetségpont tanulói foglalkoztak: agresszivitás az iskolában, népszokások. Ádám Ágnes és Bogdán Renáta az elkészített prezentációikat Pécsett elő is adhatták a 2011. április 8-án megrendezésre került Géniusz Tehetségnapon, valamint kollégiumunk TÁMOP 3.4.4/B-08/1-2009-0099 számú pályázatának záró konferenciáján.Az előadások vázlata letölthető a letöltés menüből.

A kép eltávolítva.

Persze a jó dolgok folytatódnak idén is. Minden érdeklődőt szeretettel várunk a Kutató Diákok önszerveződő körében.

A Kutató Diákok Körének mentorálása nem jöhetett volna létre a TÁMOP 3.4.4/B-08/1-2009-0099 számú „Klebelsberg Tehetségpont innovációja” című pályázat támogatása nélkül.