Csoport
2013-2018

Pénteken négy órára kellett visszaérni a kollégiumba. Miután ettünk és lepakoltunk, elkezdhettünk takarítani. Mindenki szép tisztára varázsolta a szobáját, amit az osztályfőnökünk és nevelőnk értékelt.

Ezután hat órakor az előadóban megnéztük a Hullám című filmet, ami mindenkit elgondolkodtatott. Erről a film végén aki szerette volna, ki is fejthette a véleményét. Film közben megérkezett a vacsora, ami pizza volt és ennek nagyon örültünk.

Nyelvi hétvége

Másnap reggel már fél nyolckor keltünk, megreggeliztünk a másodikon és mindenki készült a futásra. A reggeli után kilenckor az aulába gyülekeztünk, ahol páran bemelegítettek, majd elkezdődött a verseny. Először a fiúk indultak el, majd fél perccel később a lányok. Mindenki nagyon ügyes volt, de sajnos páran rosszul lettek az egy kilométeres futástól. Miután kicsit pihentünk sorverseny következett, amit szintén élvezett az osztály. A versenyek végén, a legügyesebbek jutalomban részesültek.

Nyelvi hétvége

Majd kezdetét vette a tényleges nyelvi hétvége. A haladó angolosok először másfél órát angoloztak, majd utána német órán vettek részt ami szintén másfél óra volt. A haladó német csoport pedig pont fordítva: német órával kezdtek, és utána angol. Az órákat mindenki nagyon élvezte, játékosan, vidáman teltek. Jó szórakozás és kikapcsolódás volt, és sok mindent is tanultak a csoportok.

Vasárnap reggel ismét megreggeliztünk a másodikon, majd mentünk az órákra. Egy óra körül végeztünk, ebédeltünk, tanultunk, és három órakor pedig már szabad elfoglaltság következett.

Kaposvár, 2015.02.26.                           Ignácz Brigitta