Csoport
2022-2027

Pénteken, miután az iskolából visszaértünk a koliba, rövid pihenés után készülődni kezdtünk az esti szalonnasütéshez. Padok, asztalok, nyársak, alapanyagok, jó hangulat. Ezek már megvoltak. Egy dolog hiányzott csupán. Mivel gyújtsuk meg a tüzet? Sehol egy gyufa, se egy
öngyújtó. Szerencsére kettő perc alatt átértünk a szomszédos boltba, ahol sikerült beszereznünk a gyufát. Így már minden akadály elhárult, indulhat a szalonnasütés. Miután jóllaktunk, énekeltünk és táncoltunk, amíg a tűz elaludt.

szalonnasütés

Szombaton reggel a Zselici Csillagparkba indultunk. Bolygókról, meteoritokról hallgattunk előadást, és megnéztünk egy kisfilmet a Napról a planetáriumban. Ezután a naptávcsővel vizsgáltuk meg ezt a ragyogó, tüzes égitestet.

csillagpark

Szakavatott erdész vezetésével kétórás erdei sétát tettünk a kardosfai erdőben. Nagyon érdekes és hasznos információkat kaptunk az erdő növényeiről, állatairól, az erdőgazdálkodásról és vadásztörténetekről.

kirándulás

A kollégiumba visszaérve egy közös főzés és vacsora után mindenki fáradtan, de élményekkel gazdagon indult aludni.
Vasárnap az Agorában lévő Digitális Tudáscentrum termeiben legóból robotot építettünk, robotkutyával játszottunk, virtuális csatát vívtunk VR szemüvegen keresztül és cseles logikai játékokkal ismerkedtünk meg.

Digitális TudáscentrumDigitális TudáscentrumDigitális Tudáscentrum

Ezen a hétvégén rendkívül sokféle tudással gazdagodtunk. Rengeteget tanultunk úgy, hogy
még jól is szórakoztunk.