VII. Határtalan irodalom

Az elmúlt év online vetélkedője után ismét megrendeztük kollégiumunkban az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai között a komplex irodalmi versenyünket. A verseny témája a bicentenáriumi rendezvényeinkhez csatlakozóan kiváló költőnk, Petőfi Sándor költészete volt. A diákok a megadott irodalom alapján heteken át készültek a vetélkedőre, kutattak életrajzi adatokat, elemezték Petőfi közismert és ritkábban hallott műveit egyaránt. Előzetes feladatként a diákok szellemes mémeket készítettek a témához kapcsolódóan, amit néhány gondolat kíséretében be is mutattak a vetélkedőn társaiknak. A vers- és prózamondó versenyen színvonalas előadásokat hallhattak a résztvevők. A három fordulóból álló tartalmi megmérettetésen pedig változatos, kreatív és egyben komplex feladatokkal kellett megbirkózniuk a négyfős csapatoknak.
A csapatok felkészültségéről, a versmondók előadásáról a zsűri tagjai : Dr Kalózné Pápa Ágnes szakmai igazgató és Szalay Lilla közművelődési igazgató elismerően nyilatkoztak.

Eredmények
Csapatverseny

1. helyezett: Jurisich Lányai (Kőszeg)

Horváth Rebeka- Papp Sára Enikő-Piri Vivien- Szaksz Brigitta