NYELVEL(T)ÜNK

2023. március 06-án tartottuk kollégiumunkban a már hagyományosnak mondható Nyelvelünk idegennyelvi vetélkedőt, angol és német nyelven.

1

Idén mindkét feladatsort tizenegyedik évfolyamos diákok állították össze projektfeladatként mentortanáraik irányításával. A német feladatsor Macher Rózsa, az angol nyelvű Vajda Anna munkája.

1

A feladatok között szerepelt dalszöveg kiegészítése, országismereti kulturális kvíz, humoros szituáció sorbarendezése, szövegértést mérő igaz-hamis feladat és keresztrejtvény is.

A vetélkedőn 14 angolos és 12 németes csapat mérte össze tudását. A verseny nagyon szoros volt, több azonos pontszámot elérő csapat is akadt a dobogós helyeken. A díjazottak jutalma oklevél és édesség volt.

Angol nyelv:

1. Csizmadia Ákos és Reichardt Máté (Horváth János)
  2. Csurai Nóra és Máté Abigél (Gálosi Ildikó)
  3. Boncz Péter és Katona Sára (Horváth Lívia) valamint

Borbás Júlia és Füle Tamara (Farkas Jánosné)

Német nyelv:

1. Rácz Bence és Horváth Krisztián (Hegyeshalmi Csaba) valamint

Völgyi Dániel és Porcsa Tamás (Erdős Kornél)

1. Tóth Réka és Novák Andrea (Farkas Jánosné)
  2. Bihari Csepke és Vurovecz Blanka (Dezsőné Fedor Ágnes) valamint

Kovács Péter és Huber Barna (Horváth Lívia)

Gratulálunk a nyerteseknek és az összes résztvevőnek!

Bóláné Kanyar Szilvia és Macher Rózsa, valamint Farkas Jánosné és Vajda Anna

szervezők