Élményműhely

A "Magyar Tudás-Magyar Hatalom" Alapítvány a Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium oktatási és nevelési céljait támogató szervezet. Az Alapítvány elnyerte a Nemzeti Tehetség Program innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítására kiírt pályázati felhívásra beadott program támogatását 5.080.000 Ft értékben. Pályázat neve: Találkozások - Tehetségfejlesztés a matematika, a képzőművészet és a kortárs mentorálás tükrében. Száma: NTP-INNOV-21-0298. Ennek keretén belül 40 diákunk matematikai, művészeti és kortárs mentorálás területét érintő tehetséggazdagító szakmai és szabadidős 60 órás programokon vehetett részt. Többek között megvalósult a matematika élményműhely kiscsoportos fejlesztése, valamint a matematikai érdekességek intézményi szintű  - tanulói aktivitásra építő – bemutatása, a Festőműhely természettudományos szakmai programja, valamint elindult a kortárs mentorálás a 9. évfolyamos diákok körében. Az elkészült produktumok kiállítása mindenki számára elérhető volt. A pályázati témakörhöz illeszkedő kiránduláson vehettünk részt diákjainkkal. Tudásban, szakmai módszertanban egyaránt gazdagodtunk a projekt megvalósulásának elmúlt 16 hónapjában.

A program az NTP-INNOV-21-0298 számú, Találkozások - Tehetségfejlesztés a matematika, a képzőművészet és a kortárs mentorálás tükrében című pályázat keretein belül, finanszírozásával valósult meg.