Tanévkezdéssel kapcsolatos információk

Tisztelt Szülők!

Kedves Kollégisták!

A Klebelsberg kollégiumba a felvételt nyert tanulók 2021. augusztus 31-én (kedden) költözhetnek be.

9 órától 12-óráig várjuk az új, 9. évfolyamos kollégistákat,

13 órától pedig a régi, 10-13 évfolyamos kollégistákat.

Mindenkit kérünk, hogy legkésőbb 18 óráig foglalja el helyét a kollégiumban!

Amennyiben egyéni kérése vagy kérdése van a beköltözéssel kapcsolatban, kérjük, írja meg nekünk a titkarsag@klebi.edu.hu email címre!

A diákönkormányzatos diákok augusztus 30-án 15 órától költözhetnek be Horváth Balázs tanár úrral megbeszéltek szerint.

Szülői értekezletek

Az új, 9. évfolyamos diákok szüleinek a csoportvezetők szülői értekezletet tartanak az alábbiak szerint:

11 órakor

Dezsőné Fedor Ágnes tanárnő: ebédlő

Bertók Viktória tanárnő (AJTP): I.em.aula

12 órakor

Récsey Zsuzsa tanárnő: I. emeleti aula

Erdős Kornél tanár úr: ebédlő

A tanulók csoportba sorolásáról (arról, hogy ki lesz a csoportvezető tanáruk) a bejelentkezési pontnál tudnak tájékozódni!

Felsőbb évfolyamos kollégisták szüleinek nem tartunk szülői értekezletet, kérjük, használják a csoport által használt közös felületeket!

A beköltözés napján, a szülői értekezlet után, a tanulók elhagyhatják a kollégiumot, de mindenkinek 19 óráig be kell érkeznie a kollégiumba!

A beköltözéssel kapcsolatos fontos tudnivalók

A kollégiumban az általános érvényű egészségügyi előírások betartása az elvárt és követendő magatartás.

1. Beköltözéskor a kollégista tanuló maximum 1 fő oltási igazolással rendelkező kísérővel léphet be a kollégiumba.
  2. A biztonságos kollégiumi élet érdekében az épületbe való belépést követően a tanuló testhőmérsékletét kérjük ellenőrizni a bejáratnál!
  3. A kollégium épületébe történő belépéskor kérünk mindenkit, hogy használja a bejáratnál elhelyezett kézfertőtlenítőt, és ügyeljen a távolságtartás szabályaira (1,5 méter távolság).
  4. Mindenkinél legyen maszk egy esetleges vírushelyzet, megbetegedés, vagy elkülönítés, egészségügyi ellátás segítése érdekében! Kérünk mindenkit, hogy használjon maszkot bátran, amennyiben szükségesnek tartja!
  5. Beköltözéskor a földszinti aulában található bejelentkezési pontnál kérünk mindenkit, hogy adja le az előzetesen jelzett és kért fényképet és az egészségi állapotáról szóló orvosi igazolást (közösségbe mehet).
  6. Kérjük a szülőt, gondviselőt, hogy a csoportvezető tanárnál írásban nyilatkozzon majd arról, (ehhez fog kapni nyomtatványt), hogy gyermeke a beköltözést megelőző 14 napban nem volt kapcsolatban igazolt koronavírus fertőzött személlyel és a fertőzés tüneteinek egyikét sem mutatja.
  7. Amennyiben szülői, gondviselői kíséret nélkül érkezik, úgy kérjük, hozza magával a kitöltött, aláírt nyilatkozatot!
  8. Kérjük, ne feledkezzen meg az ágyneműhuzat, törölköző, tisztálkodási szerek és személyes holmik, taneszközök elhozataláról. Akinél nehézség merül fel (otthon maradt valami), kérjük, jelezze a csoportvezető pedagógusnál!
  9. A szobakulcs és szekrénykulcs a beköltözés alkalmával vehetők át a csoportvezető tanároktól.
  10. Kérjük, legyen önnél a kimenő füzet ára (100Ft), a kauciós alapot jelentő 1500 Ft, továbbá a beléptető és étkezésnyilvántartó kulcstartó ára (1500 Ft).
  11. Az étkezési díjak befizetésére az idei tanévtől nincs lehetőség helyben, a kollégiumban. Kérjük ezért, hogy az átutalásos formát válassza (vagy módosítsa) az étkezést szervező GESZ-nél! (www.kaposvarigesz.hu)

Kaposvár, 2021.aug.27.

Dr. Giber Vilmos intézményvezető