Határtalan irodalom AJTP verseny – Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium

A Határtalan irodalom verseny történetében először rendeztünk online vetélkedőt 2021 májusában. A versenyre az ország több városából jelentkeztek a csapatok. A diákok két csapat és egy egyéni fordulón vettek részt. A komplex irodalmi vetélkedő több héten keresztül zajlott.

A csapatverseny első fordulójában egy feladatlapot oldottak meg a versenyzők. A témája a 20. század 6 kiváló határon túli képviselőjének munkássága, hatásuk, az erdélyi irodalmi élet, a szerzők közötti szakmai és személyes kapcsolat. A második fordulóban Tamási Áron: Ábel a rengetegben c. regényét dolgozták fel a diákok. Ismereteiket, tudásukat online vetélkedőn bizonyították.

1. helyezett:

3. triumvirátus csapat / Kenéz Szabolcs - Kollár Bianka-Schmidt Dzsenifer (Szolnok)

felkészítő tanár: Tóth Lilla

2. helyezett:

TÁGosok a rengetegben csapat/Gólián Viktória - Farkas Gergő János - Nagy Fanni (Debrecen)

felkészítő tanár: Balláné Sárosi Ágnes

3. helyezett:

Pimpóládák csapat/Petrovics Zoltán - Szabó Florina - Török Ágnes (Pécs)

felkészítő tanár: Tamás Csilla- Varga Judit

A vetélkedő részeként prózamondóversenyen hallhattunk részleteket a regényből.

1. helyezett: Kovács Melinda (Pécs)

felkészítő tanár: Taubert Annamária

1. helyezett: Farkas Gergő János (Debrecen)

felkészítő tanár: Balláné Sárosi Ágnes

1. helyezetta: Petrovics Zoltán (Pécs)

felkészítő tanár: Tamás Csilla- Varga Judit

Gratulálunk a résztvevőknek és felkészítő tanáraiknak!

Jövőre találkozunk!