KATALÓGUS

KATALÓGUS

A LEHETŐSÉGEKRŐL

OM 040652

7400 Kaposvár, Álmos vezér u.1.

Mi ez a KATALÓGUS?

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium kötelezően választandó foglalkozásainak (évfolyamfeladatok) és szabad választású tevékenységeinek lehetőségét rendszerező dokumentum. Megtekinthető ITT

Tisztelt Diákok!

A KATALÓGUSBAN található foglalkozások a kollégium tanulói foglalkoztatásának részét képezik. A kollégium tanulóinak a hatályos jogszabályok szerint heti 15 óra szervezett foglalkozáson szükséges részt venniük. A 15 óra megosztása a következők szerint jellemző nálunk: heti 12 óra szilenciumi felkészítő foglalkozás, heti 1 óra tematikus csoportfoglalkozás, heti két óra kötelezően választható tartalom, ebből egy óra évfolyamfeladat, továbbá heti egy óra szabadon választható tartalom.

Mindenki számára feladat, hogy válasszon a felkínált lehetőségek közül. Tehát a TE felelős döntésed lesz a választásod, amely a tanév végéig támogatni fogja kollégiumi napjaidat. A felkínált tartalmakat ebben a KATALÓGUSBAN gyűjtöttük össze. Minden diák a saját programja és évfolyama alapján kiválasztja a számára legfontosabb vagy legérdekesebb tevékenységeket. Minden tevékenységre a diák tölti ki az online jelentkezési űrlapot, amit a kollégium honlapján talál meg.

Az adott évfolyamra vonatkozó feladatokról és a szabadon választható foglalkozások keretében elvégzett tevékenységekről a csoportvezető pedagógus vezet nyilvántartást, a diák pedig saját maga is felel azért, hogy a tanév végéig aktívan részt vesz az általa választott foglalkozáson.

Minden tanulónak lehetősége van arra, hogy önkéntes vállalásként az előírtnál több foglalkozásra is jelentkezzen, és azon részt vegyen. De okosan gazdálkodj az időddel!

Azoknak a diákoknak, akik kollégiumon kívüli tevékenységekben is aktívan részt vesznek, kérelem és igazolás ellenében lehetőséget biztosítunk a szabadon választható kollégiumi tevékenység alóli mentességre. (Az évfolyamfeladatok mindenki számára kötelezőek.) Elismerjük pl. a következő tevékenységeket: · zeneiskola, · edzések (sport, tánc egyesületekben), · iskolai szakkör. Amennyiben felmentési kérelemmel kíván élni valaki, kérjük akkor is jelentkezzen be egy választott foglalkozásra, viszont ebben az esetben a jelentkezés végén konkrétan fogalmazza meg felmentési kérelmét és indoklását.

Köszönjük együttműködéseteket!