Klebihíradó

Híradót készítettek, erdélyi utat nyertek vele a kollégisták

Nekik teljesen új műfajban mutatkoztak be a kaposvári Klebelsberg Kollégium diákjai. Híradót készítettek nyári élményeikből. Az alapötletet az Erzsébet Program kreatív pályázata adta, amelynek első díját is elnyerték.

A történet nyáron kezdődött, amikor az Arany János Tehetséggondozó Programban részt vevő „előképzős” diákok Erzsébet táborban vettek részt.

-A „nulladik” évfolyamosaink mindig egy zánkai csapatépítő táborral kezdik a tanévet, ahol minden programot kipróbálhatnak. A csoportommal igyekeztünk mindenben részt venni-mondta Horváth Balázsné, kollégiumi csoportvezető. A kreatív pályázatot pont nekik találták ki: az idei Erzsébet tábort kellett bemutatni.

-Vati Kamilla kitartóan összefogta a társaságot és levezényelte a produkciót, így született meg a „Klebi Híradó”, amelynek nyersanyagát Varju Ákos és Ambrus Attila vágták össze-mondta Horváth Balázsné. Hozzátette: A gyerekek nem hiába várták annyira az eredményt, ők nyerték a pályázat első helyét. Nemcsak Budapestre utazhattak a Nemzeti Nagycirkusz díjkiosztó gálájára, hanem egy nyári, erdélyi utazással is gazdagodtak jutalomként, amely talán alapja lehet majd a Klebi Híradó újabb hírösszefoglalójának.

Turbéki Bernadett