Polaroidok

A 2017/2018-as tanév során intézményünkben megvalósult Polaroidok - Tehetségfejlesztés a kortárs művészetek és a kreatív médiapedagógia eszközeivel című pályázati program elsősorban a diákok nyelvi, térbeli-vizuális, interperszonális és intraperszonális tehetségterületeinek fejlesztésére épült.

p1

A 15 fő részvételével lezajlott foglalkozássorozat a haikuirodalmat modernizáló kortárs költő Simon Márton Polaroidok című művéből gyökerezett, s keretein belül a diákok is megalkothatták az élet apró villanásait megragadó saját „polaroid” írásaikat. Reflektálva a mű címére a tanulók írásai életszerű mozzanatok, természeti jelenségek, tárgyak közé helyezve megkomponált fényképeken, mozgóképeken öltöttek testet. A komplex jelentést hordozó művekből kiállítás nyílt, melynek megnyitóján Simon Márton költővel is találkozhattak az alkotók. Megtisztelt minket koncertjével a kaposvári Vagner zenekar, valamint Varga Bálint Bánk is, aki a Chicken Police számítógépes játék fejlesztésébe, a film noir hangulatvilágába vezette be az érdeklődőket. Nem utolsó sorban Beck Zoltán a 30Y zenekar frontemberének zenei betétekkel kiegészített rendhagyó irodalomórája nyújtott életre szóló élményt a nagyérdeműnek. Kollégiumunk zenekara, a Klebi All Star a 30Y Felhő című számának feldolgozásával színesítette az eseményt. A program mindemellett lehetőséget nyújtott kortárs irodalom és dalszövegvilág inspirálta tűzzománckészítésre, zenére festésre egyaránt. Háromnapos vándortábor alkalmával sor került könyvtári szabadulós játékra, majd ellátogattunk a balatonszárszói interaktív József Attila Emlékházba, a fonyódi Sipos-hegyi kilátóba s a Balatonföldvári Hajózástörténeti Látogatóközpontba. A programsorozatot az elmúlt évekhez hasonlóan szakmai kiadvány zárja. Az eseményeket, foglalkozásokat a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta (NTP-KNI-17-0224).

Nagy Brigitta

p2