Kollégiumi felvétel – szabad kollégium választás joga

Tisztelt Érdeklődő! Kedves leendő kollégista!

A szabad iskolaválasztás mellett a szabad kollégiumválasztás joga is mindenkit megillet!

Sok szeretettel köszöntjük honlapunkon és őszintén örülnénk, ha kollégistáink között köszönthetnénk Önt is!

Azoknak a középiskolásoknak a jelentkezését várjuk, akik kaposvári középiskolákban folytatják tanulmányaikat, továbbá fárasztó és időigényes számukra a középiskolába való mindennapos bejárás. A kollégiumi élet a tanulás mellett új baráti kapcsolatokat, új közösséget, új szokások kialakítását jelenti mindenki számára. Gyakran nem könnyű elszakadni az otthontól és a szülői háztól, de higgyék el, sok-sok értékkel és tudással gazdagodva hagyják el a kollégiumot azok a végzősök, akik vállalkoztak a kollégiumi élet megtapasztalására!

Kollégistáink sokféle képzésekben vesznek részt. Vannak, akik gimnáziumba járnak és vannak, akik a szakképzés terültén tanulnak, vagy az Arany János Tehetséggondozó Programban vesznek részt. Mindannyian jól megférnek egymással, kedvelik a kollégium által kínált lehetőségeket.

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium Somogy megye legnagyobb kollégiuma. 432 tanulót tudunk fogadni az intézmény falai közt egy-egy tanévre. A tanulók négy ágyas fürdőszobás szobákban vannak elhelyezve. A kollégiumi elhelyezés térítésmentes a nappali rendszerű oktatásban részt vevő középiskolai jogviszonyt létesített diákok számára. Fizetni csak az étkezésért kell.

A kollégium a tanulás támogatása mellett kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra is. Olyan kapukat nyit meg a tanulók előtt, amelyekre nincs másutt lehetőség: az élet tanulása folyik az intézmény falai között. Legyen az megküzdési stratégia, versenyhelyzet, együttélés, időgazdálkodás, proaktív szemlélet vagy nyer-nyer helyzet megtapasztalása. Az intellektuális készségek mellett nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi intelligencia fejlesztésére is. Fontosnak tartjuk, hogy a mindenkori munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő készségek alakítását is segítsük, amit Covey 7 szokásának gyakorlása támogat a mindennapokban.

Jelentkezés folyamatosan történik: a honlapról letölthető Felvételi kérelem benyújtásával, (levélben, e-mailben, vagy személyesen) a kollégium titkárságára.

Minden jelentkező e-mailben, vagy levélben kap visszajelzést a felvételről!

A beiratkozás időpontja egybe esik a középiskolába történő beiratkozás időpontjával.

Ha még nem járt nálunk, a beiratkozás alkalmával nézzen is körül, győződjön meg az elhelyezés körülményeiről!

Várjuk szeretettel, mert jó itt lenni nálunk!!!