15 éves a Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium

15

Egy hetes eseménysorozattal készültek a kollégiumban, hogy megemlékezzenek eddigi 15 éves múltjukról.

Minden nap egy testhezálló nevet kapott, ahogy a meghívóban is látható. Az események között szerepelt: 15 év képekben című kiállítás, sportvetélkedő szárazon és vízen, kollégium-történeti játékos vetélkedő, Klebi-kupa a megye kollégistáinak részvételével, Mester és tanítványa hagyományos rendezvény, továbbá Művészeti est régi és mai diákok közreműködésével. A pénteki nap a Bölcsesség napja nevet kapta, a megye kollégiumi vezetői és pedagógusai mutatták be jó gyakorlataikat és vendégünk volt Vass Vilmos tanár úr. A hétvégét az Arany János Tehetséggondozó Program keretében szervezett országos versenyek zárták. 15 AJTP intézmény vett részt a versenyhétvégén. Leány röplabdatornán ismét a Klebelsberg csapata lett az első helyezett. Határtalan irodalom versenyen a Kőszegi Jurisits vitte el a pálmát, az AJTP-s Mester és tanítványa rendezvényen 6 arany minősítést adott ki a zsűri. Az évforduló alkalmából jelent meg a kollégium Colligatum elnevezésű 2 kötete, az egyik az AJTP jó gyakorlatokat mutatja be, a másik pedig a 7 szokás életre való program helyi adaptációs tapasztalatairól számol be. A kiadványok a kollégium honlapján megtekinthetők az alábbi linken.