12. évfolyamosok elköszönő beszéde

Tisztelt tanáraink, vendégeink, kedves diáktársaink!

A mai nappal befejeződött életetek egy szakasza. Talán szorongás fog el benneteket, ha arra gondoltok, hogy búcsúznotok kell. Évről évre egyre szorosabbá vált a kapocs köztetek és szeretett kollégiumotok között. Az itt eltöltött négy-öt év alatt rengeteg barátot találhattatok, megtapasztalhattátok az igazi diákéletet, ami majd segíteni fog az elkövetkező egyetemi éveitek során. Nevelőitekkel is kiismerhettétek egymást és partnerként tekintettetek rájuk, mert a nevelők nem csak tanárok, hanem barátok és szülők is egyben. Nem túlzok, ha kijelentem, hogy a kollégium az életetek szerves részévé vált és ez a szoros kapocs most megszűnik.  Bár azonban csak jelképesen, hiszen a barátságok, szerelmek ezzel nem érnek véget, az életre szóló élmények és emlékek is mindig a szívetekben maradnak. Ezen felül úgy gondolom, ha bármilyen segítségre, tanácsra, ösztönzésre lenne szükségetek, a kollégium kapui mindig nyitva lesznek számotokra, hiszen hosszú időt töltöttetek itt el. Ezekben az utolsó percekben mindenkiben leperegnek a közös emlékek: a szilenciumok, a kirándulások, az iskolai rendezvények, a szüreti bál, Klebi kupa, egészséghét, a közös bulik, és a nehéz órák, amelyekben keményen megdolgoztatok azért, hogy tudással és hittel gazdagodva távozhassatok most innen. Holnapra mindezek az emlékek már a múlté lesznek, egy olyan múlté, amely meghatározza a jövőtöket. Minden csodálatos pillanatot örök időkre őrizzetek meg a szívetekben, boldogan és büszkén tekintsetek vissza erre a pár évre, és ne feledjétek el soha, honnan indultatok el életetek útján. Búszúzom most tőletek kedves végzősök, az alsóbb évfolyamosok nevében, legyen a további életetek sikerekben gazdag, merjetek nagyot álmodni és érjétek el a kitűzött céljaitokat, találjátok meg a világban a helyeteket és legyetek értékes, becsületes emberek!

Arany Jánostól egy idézet:

Előtted a küzdés, előtted a pálya,
Az erőtlen csügged, az erős megállja.
És tudod: az erő micsoda? - Akarat,
Mely előbb vagy utóbb, de borostyánt arat.