KOR-TÁRS csapatépítés 2017.08.29-30.

csapatep1

KOR-TÁRS csapatépítő tréningen vettek részt a Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium Diákönkormányzatos és KOR-TÁRS segítő diákjai augusztus 29. és 30.-án.

A tavalyi évhez hasonlóan a tanévkezdés előtt nyílt lehetőség arra, hogy az egész évben együtt dolgozó diákok egy kicsit jobban megismerjék egymást, magukat, határaikat. A 19 jelenlevő tanuló (12 lány és 7 fiú) az első napon közös főzéssel és kötetlen beszélgetéssel, valamint egy kis pakolással hangolódott a másnapi programra. A második napon a kiadós reggeli után a kollégium kerékpárjaival Horváth Balázs és Erdős Kornél tanár Úr vezetésével jutott el a diákság a Desedai víztározóhoz. A Campingben Nagy Sándor nyugalmazott kollégiumi nevelő várt minket, ahol a bicikliket biztonságosan tárolhattuk. Amíg a fiúk Kovács Ferenc igazgató helyettessel a kenukat leszedték az utánfutóról és levitték a partra, addig a lányok Schreck Katalin tanárnő vezetésével a mellényeket és az evezőket valamint a hidegélelmet osztották szét a jelenlévőknek. Egy kis vízi ismertető után Kovács Ferenc igh. irányításával, nyolc kenuval és egy kajakkal szálltunk vízre, melyben egyszerre 3 fő tartózkodhatott. Vízre szállást követően megcéloztuk a disznó öblöt, majd a füredi oldalon a kilátónál kötöttünk ki és pihentük egy félórát, ahol lehetőség nyílt a kis hidegcsomagunkat (müzli szelet, banán, víz,) elfogyasztanunk, valamint a kilátót megnéznünk. Jó érzéssel töltött el mindenkit, hogy a vízen töltött mintegy 3 órában kipróbálhatta ügyességét, ami fokozta az egy kenuban ülök összetartozását, egymásra utaltságát, szervezettségét és felelősségtudatunkat. A kora délutáni visszaérkezés és pakolást követően ebédeltünk és vacsoráztunk. Horváth Balázsné Kriszta néni finom pörkölttel és sült csülökkel várt bennünket, amit jó hangulatban a kísérő tanárainkkal együtt fogyasztottunk el. Beszélgetés és mosogatást követően Hujber Tamásné Gabi néni pszichológus tartott két órás jó hangulatú csapatépítő foglalkozást, élménypedagógiai játékok bevonásával. Az emberpróbáló feladatokról tanúskodnak a fotók is. A két nap során Horváth Balázsné gondoskodott a diákok étkeztetéséről (reggeli, ebéd, vacsora), melyek létrejöttéhez köszönjük a KOMÉTA jelentős támogatását.

csapatep2