A TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 „Tehetséghidak Program” A tehetség hónapja programsorozat keretében, 2015. március 30-án alkotónapot szerveztünk KreAktív Klebinap elnevezéssel. A kézműves program célja volt, hogy a minél szélesebb körben, sokszínű technikák megismerésével, kipróbálásával lehetőséget teremtsen a fiatalok érdeklődési területének bővítésére, tehetségek bemutatkozására, új tehetségek azonosítására, kortárs kapcsolatok bővítésére, manuális tevékenységhez kapcsolt kreativitásra.

A rendezvényen 159 diák vett részt. A diákok jellemzően több állomás (agyagozás, papírmasé, quilling, ékszerkészítés: papírgyöngy technika, varrás: játékkészítés, festés) munkájába is bekapcsolódtak. Az állomásokon folyó tevékenységet pedagógusok, tehetséges fiatalok, mintadarabok, sablonok, leírások, ötletgyűjtemények segítették.

Az agyagozásba bekapcsolódó résztvevők edény és alak készítési – felépítési, illesztési, mintázási technikákat ismertek meg. A papírmasé során csík és papírpép technikával tálak, figurák készültek. A quilling iránt érdeklődők a különböző papíralakzatok elkészítése után választott, vagy saját ötleten alapuló mintákat alkottak, ezáltal vizuális megfigyelőképességüket, analizáló-szintetizáló gondolkodásukat kamatoztathatták.

A papírgyöngy technika során a különböző alakú és méretű papírcsíkok felsodrásával eltérő formájú gyöngyök előállítására volt lehetőség igénybe véve a finommotorikát, térlátást, a sík és térforma megfeleltetésének képességét. A „varrott játékok” állomás a sablonok elkészítésén túl saját figurák megalkotására is alkalmat adott.