Kedves Kollégák!

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium hagyományos „Határtalan irodalom” versenyének keretein belül „Ady 100” címmel irodalmi vetélkedőt hirdet az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai között, ezzel tisztelegve Ady Endre kivételes költői munkássága előtt.

A verseny időpontja: 2019. április 12-13

Versenykiírás, a verseny részletei:

„Ady 100” c. vetélkedő

A verseny három részből áll, melyre négyfős (vegyes vagy azonos évfolyam) csapatok jelentkezését várjuk.

1. rész            Előzetes feladat

Ady a -21. században- Facebookon

( Az előzetes feladat linkjét 2019. 04. 05-ig kérjük a szervezőnek elküldeni.)

2. rész                 Vers- és prózamondó verseny

Ady Endre általatok választott művének előadása.

3. rész                 Vetélkedő

A vetélkedő tartalmi kérdései nagyrészt a gimnáziumi magyar irodalom tananyag műveire épülnek, valamint Arany János életútját és kortársait érintik.

( Művek: A magyar Messiások- Szeretném, ha szeretnének- A magyar Ugaron- A Hortobágy poétája- Héja-nász az avaron- Elbocsátó szép üzenet- Harc a Nagyúrral- Párisban járt az Ősz- Nekünk Mohács kell- Bujdosó kuruc rigmusa -  Őrizem a szemed- Az örök gyermekség- Nem adom vissza- Jobb nem vagyok- Üzenet egykori iskolámba- Szent  Margit legendája- A vár fehér asszonya- Hiszek hitetlenül Istenben - Krónikás ének 1918-ból- Hunn, új legenda)

Díjazás:

Minden résztvevő és minden csapat emléklapot kap.

A versmondók 1-3. helyezettjei oklevélben és könyvjutalomban részesülnek. Több kiemelkedő előadás esetében különdíjat ad ki a zsűri.

Az előzetes feladat a csapatverseny része. A csapatverseny 1-3 helyezettjei szintén értékes díjazásban részesülnek.

Eredményes felkészülést kívánunk! Az előzetes jelentkezéseket a verseny szervezőjének kérjük küldeni: Tankovicsné Trapp Ildikó trappildiko@gmail.com 2019. március 14-ig.

JELENTKEZÉSI LAP LETÖLTÉSE

Kaposvár, 2019. február 5.

Gálovics Edit                                                                       Dr. Giber Vilmos

AJTP programfelelős                                                             intézményvezető