Kedves Kollégák!

A Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium meghirdeti

Mester és tanítványaelnevezésű rendezvényét.

Példaértékű lehetőséget biztosítunk a középiskolai tanároknak, tehetséggondozó szakembereknek, mentoroknak, hogy tanítványaikkal együtt bemutatkozhassanak, elmondhassák együttműködésük eredményeit, megmutathassák a befektetett energiát. A hangsúly a közös munkán van.

A verseny időpontja: 2019. április 12-13.

(A kaposvári AJTP informatikai versennyel, az AJTP „Határtalan irodalom” versennyel, és AJTP leány röplabdatornával azonos időpontban.)

Helyszín: Kaposvári Klebelsberg Középiskolai Kollégium (Kaposvár, Álmos vezér u.1.)

Program:

április 12-én, pénteken:

beérkezés a kollégiumba 19 óráig

előzetes feladatok leadása 20 óráig

este sportolási lehetőségek a kollégiumban

április 13-án, szombaton:

10 órai kezdéssel előzetes feladatokból készült kiállítás megtekintése

Mester és tanítványa rendezvény

ebéd

Rippl-Rónai villa megtekintése (igény esetében), szabadidős program

délután eredményhirdetés

hazautazás (szükség szerint további étkezés és szállás, utazáshoz igazítva)

Minden érdeklődő és tehetséges diákot, mentor tanárával együtt szeretettel várunk. Bízunk abban, hogy minden intézményben vannak olyan kincsek, életutak, együttműködések, amit érdemesnek tartanak diákok, pedagógusok együttesen bemutatni, szóljon ez az évek óta tartó sikeres útról, vagy egy kiemelkedő eredményről. A rendezvény az AJTP diákközösségének együttes kapcsolati tőkéjét is erősíti.

Kérjük, amennyiben elfogadjátok meghívásunkat a „Mester és tanítványa” bemutatkozó rendezvényre, szíveskedjetek a nevezési/jelentkezési lapot 2019. március 14-ig visszaküldeni a szervező e-mail címére.

JELENTKEZÉSI LAP LETÖLTÉSE

Kaposvár, 2019. január 21.

Gálovics Edit  sk                                                        Dr. Giber Vilmos sk

AJTP programgazda                                                   Intézményvezető

VERSENYKIÍRÁS, A VERSENY RÉSZLETEI

„MESTER ÉS TANÍTVÁNYA” c. bemutató

A verseny kettő részből áll, melyre egyéni tanulói, vagy csoportok jelentkezését várjuk. Minden esetben kérjük a tanuló/csoport mentorát (felkészítő tanárát, tehetséggondozó szakembert stb.) is megjelenni.

1. Előzetes feladat:
  • kérjük a tanuló/csoport tehetségterületének és eredményeinek bemutatását, akár poszter, akár film, vagy bárminemű kiállítás keretén belül (pl. elkészült produktumok kiállítása)
  • az előadásokat kísérő kiállítások elrendezése, poszterek felállítása (maximális méret: 120x120 cm). Kiállító paravánokat, posztamenseket, üvegvitrineket – a bemutatandó anyag sajátosságához illeszkedve – biztosítunk. Előzetes technikai egyeztetés szükséges.
  1. Mester és tanítványa bemutatkozó rendezvény:

Bemutatkozás:

• 15 perces közös előadások (Mester és tanítványa) – prezentációval kísért (a bemutatkozó prezentáció jellege: tanulói eredményesség bemutatása, akár több éven keresztül, több területet érintve diákportfólió keretén belül – mentor munkájának kiemelése, a közösen végzett munka, a mentor segítségadásának bemutatása, kiemelve az egymástól tanulás lehetőségét)
  • 5 perces reflektálási lehetőség a hallgatóság és a zsűri részéről, kérdések megválaszolása

Értékelés:

• Szakmai zsűri értékelése (prezentáció és kiállítás együttesen) és minősítése (arany, ezüst, bronz minősítések odaítélése)
  • A résztvevők szimpátia szavazatainak leadása, összesítése – közönségdíj odaítélése
  • A zsűri véleménye alapján Rendezvény díj odaítélése egy „Mester és tanítványának”

Díjazás:

• minden résztvevő minősítésben részesül – oklevél díjazással
  • az arany minősítést szerző mesterek és tanítványok tárgyjutalomban részesülnek
  • a közönségdíjas könyvjutalomban részesül