Csoport
2019-2024

A karácsonyi bentmaradós hétvége első napján pénteken, Budapesten voltunk az osztállyal, mert első helyezést értünk el az Erzsébet a Kárpát – medencei Gyermekekért Alapítvány Kreatív pályázatán,  KLEBI- KOLI HÍRADÓ című pályamunkánkkal. Díjazásunk egy Erdélyi Erzsébettábor, amelynek ünnepélyes díjátadója a Fővárosi Nagycirkuszban került megrendezésre. A programot követően sétáltunk a főváros gyönyörűen feldíszített belvárosi utcáin. Este a kollégiumban tértünk nyugovóra, és vártuk nagyon a hétvége további eseményeit.

Cirkusz, nyeremény átvétele

A karácsonyi bentmaradós hétvége első napján, szombaton tanítási nap volt. Délután 16:00-kor a csoporton belül ajándékoztuk meg egymást a húzás alapján. Mindenki nagy szeretettel fogadta a szívből jövő ajándékokat. Az ajándék átadása úgy zajlott le, hogy a húzott személyt jellemezni kellett, ameddig magára nem ismert, így tettük személyesebbé és vidámabbá.

18 órakor kezdetét vette a karácsonyi vacsora. Szebbnél szebb ruhákban foglalták el helyeiket a programban tanuló diákok valamint csoportvezetőik és osztályfőnökeik. A tehetséges tanulók közül néhányan, figyelemre méltó előadást adtak elő, versekkel és dalokkal szépítették esténket.  Csoportunkból Gregor Dóra és Illés Máton énekét Szabó Viktória kísérte zongorán. A vacsora svédasztalos volt. A menü töltött káposztából és gordon bleuból, illetve szabadon választható köretekből állt. Desszertként nagyon finom sütemények szolgáltak.  A vacsora után sokan készítettek fényképeket a csodásan feldíszített karácsonyfánál.

KarácsonyKarácsony

Vasárnap a reggeli után, kb. 10 órakor indultunk el a Kaposvári Jégcsarnokba korcsolyázni. A korcsolyakölcsönző előtt hosszú volt a sor, hiszen minden AJTP csoport ott volt. Sokunknak ez volt az első korcsolyázása, ezért eleinte nem nagyon mertünk a pályára állni. Pár osztálytársunk, csoportvezetőnk és néhány jóbarát segítségével sikerült minimális szinten megtanulnunk a korizás művészetét, természetesen pár fenékre huppanással. A pályán többen voltak olyanok, akik már korábban is voltak jégen. A kezdők számára megnyugtató volt az, hogy nem csak ők estek, hanem a tapasztaltabbak is. Többen csak párosával vagy hármasával mertek csak korcsolyázni, hogy el ne csússzanak, de ennek ellenére is estek, nem is kicsiket. A másfél óra csak úgy elreppent. Mi, a bátor pályára merészkedők a több-kevesebb esés ellenére, sem szerettünk volna lejönni a pályától, de várt minket a meleg ebéd. Visszaérve a kollégium falai közé, megettük a vadast. A legjobban elfáradt sportolók pedig visszafeküdtek az ágyukba egy kicsit pihenni. Este megérkeztek a várva várt pizzák, melyeket mindenki a szobájában vagy az első emeleten található társalgóban fogyasztott el. A hátralévő este mindenkinek kellemesen és jó hangulatban telt.

Másnap minket -programos diákokat- visszavárt az iskolapad. Ennek nem sokan örültek, de legalább volt egy csodálatos és élményekben gazdag, felejthetetlen karácsonyi hétvégénk, amit soha nem fogunk elfelejteni!

korcsolyázás

Boldog Karácsonyt Arany János Tehetséggondozó Program!