Csoport
2019-2024

2019. augusztus 28.-án osztályunk Zánkára utazott, hogy egy hét alatt csodálatos élményeket szerezzünk és egy kicsit kikapcsolódjunk a tanévkezdés előtt. Mindenki izgatottan várta, hiszen új osztálytársainkkal és tanárainkkal még nem igazán ismertük egymást. Ám ez a kezdetleges feszültség már a buszon semmivé foszlott és az út nagyon jó hangulatban telt. A Balaton partján lévő zánkai Erzsébet Tábor hatalmas, gyönyörű helynek bizonyult, tele játékkal, programokkal és vidámsággal.

Zánka

Minden napra jutott valami izgalmas élmény. Részt vettünk sárkányhajózáson, csapatépítő programon, sétahajózáson. A kézműves foglalkozásokon gyönyörű ékszereket, képeket készítettünk, táskákat, köveket festettünk. A könnyűzenei koncerten élvezhettük a Stolen Beat zenekar műsorát. Digitális immunerősítésen megtanultuk, hogy  milyen az internet világa, mi mindenre érdemes odafigyelnünk. Megtekintettük az utazó planetárium műsorát, kipróbáltuk a tandem kerékpározást és természetesen sokat strandoltunk, fürödtünk és napoztunk.

zánka

A sokféle sportos programot is nagyon élveztük. Lézerharcoltunk, több alkalommal trambulinoztunk, számháborúztunk. Hagyományőrző, élőzenés táncfoglalkozáson roptuk a táncot, túráztunk a Szt. Balázs templomromhoz és kipróbáltuk a szárazföldi valamint a vízi kalandparkot is. Sokat csocsóztunk és pingpongoztunk a szállásunknál lévő asztaloknál. A tábori sportvetélkedőkön is derekasan helytálltunk, szinte minden számban a dobogósok között szerepeltünk, így nagyon sok érmet szereztünk. Ahogy teltek a napok, egyre szorosabb kapcsolatok alakultak ki, barátságok szövődtek.

Zánka

Megismertük azokat a hősöket, akik mindenkire vigyáznak: a tűzoltók, rendőrök, mentők, katonák munkájába nyertünk betekintést, kipróbáltuk eszközeiket és egy „igazi” bevetést is láthattunk tőlük.

Utaztunk a tábor kisvonatán is, valamint óriási élmény volt az augusztus 20.-ai tűzijáték is, ami csodálatos volt. A tábor első napján zászlófelvonással egybekötött ünnepélyes megnyitó után is és a táborzáró napján a zászlólevonást követően is közös táncesttel ünnepeltünk, illetve búcsúztattuk a tábort és a közösen eltöltött szép pillanatokat.

zánka

A jó hangulat a hazafelé tartó úton sem hagyott el minket, mert a buszban szinte a kollégiumig énekeltünk. Jó érzés visszagondolni erre az egy hétre, a sok szép közös élményre, emlékre. Úgy gondolom, ez a tábor meghatározó esemény az osztály minden tanulója részére.