Csoport
2020-2025

Pénteken hamarabb ért véget számunkra a tanítás, mint a többi tanulónak, mivel ránk egy eddiginél hosszabb út várt. Mindenki sietősen ért vissza a kollégiumba, hogy időben el tudjunk indulni Szegedre, ami több, mint három órányira volt tőlünk.

Az utunk zökkenőmentes volt, és amellett, hogy jópáran pihensére adtuk a fejünket, számtalan dalt énekeltünk el a buszon ülve, miközben magunk mögött hagytunk megannyi kilómétert.

A szállás elfoglalása után belevágtunk a főzésbe, ami sajnos egy kis balesetettel zárult. A sérültet (engem) elláttak és folytatódott tovább a vacsora elkészítése, amit a buszsofőrünk állított össze. Közösen el is fogyasztottuk a bográcsot, majd a tábortűz köré ült le osztályunk egy jó beszélgetés és játék erejéig. Mikor már későre járt, takarodót fújtunk és mindenki nyugovóra tért.

Koszorúzás

Másnap egy kiadós reggeli után buszra szálltunk, és beutaztunk a belvárosba közösen. Én és az osztályfőnököm külön váltunk az osztályomtól, mivel kötéscserére kellett mennünk. Amíg mi a kórházban voltunk, addig a társaim szétnéztek a városban, és mivel pont akkor volt a borfesztivál, ami versenyekkel is szórakoztatta az arrajárókat, unalomra nem volt idő.

Szeged városában

Miután összeterelődött a csapat, bementünk a Fogadalmi templomba. Az épület lenyűgöztea diákokat. Eltartott egy ideig, hogy bebarangoljuk és megcsodáljuk a részletekben és díszítésekben gazdag építményt. Kint, a templom bejárata előtt két osztálytársunk (Milán és Zsombi) tarottak nekiünk egy kis ismertetőt, majd megvártuk a déli harangjátékot, ami után körbejártuk a templom kertjét.

A szegedio egyetem nagyjai

A körbejárás után ebédeltünk egyet, majd jöhetett a szabadprogram. A társaság kis csapatokba verődött, hogy önállóan is fel tudják fedezni Szeged látványosságait.

Felvonulás a belvárosi hídon

Este kiöltöztünk és beültünk a színházba, ahol a ‘Rokonok’ c. előadást tekinthettük meg.

Szegedi színházban

Másnap összepakoltunk és egy utolsó nagy reggeli után a zsinagógához utaztunk. Kaptunk egy kis ízelítőt a zsidó vallásból és utána szabadon bejárhattuk az épületet. A látogatás után elhagytuk a város környékét, és célegyenesen Ópusztaszerre tartottunk, ahogy megebédeltünk, majd megcsodáltuk a Feszty körképet. A festmény önmagában is egy nagy élmény volt, de maga a park és az atmoszféra is lenyűgözőnek bizonyult.

Előadás a zsinagógában

Az utolsó megállóhelyünk egy vendéglő volt, ahol a társaság megvacsorázott, és a közeli cukrászdában pedig desszertet fogyaszthatott. Miután mindenki jóllakott, előttünk már csak egy megálló volt; az otthonunkul szolgáló Klebi koli.

Ópusztaszer festője

Bogdán Barbara

11.F AJTP